Home Rajoni Trendafilova ...

Trendafilova pritet me protesta! Disa të arrestuar, mes tyre kreu i PSD-së

137
0

Kët të mërkurë, Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një protestë kundër vizitës së kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK), Ekaterina Trendafilova.

Protestën e mbështeti edhe ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së Faton Klinaku. Në anën tjetër, për mbarëvajtjen e kësaj proteste janë një numër i madh i policëve.

Protesta ka agravuar në përdorimin e gazit lotsjellës, ndërsa ndërhyrja e policisë ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të situatës. Policia e Kosovës ka arrestuar disa anëtarë të Partisë Socialdemokrate, përfshirë edhe kryetarin Dardan Molliqaj.

Trendafilova ndodhet për vizitë në Kosovë dhe pritet të mbajë një takim me përfaqësues të shoqërisë civile.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit