Home POLITIKE Tubimi para B...

Tubimi para Bashkisë së Tiranës, protestuesit hedhin tymuese dhe bomba molotov

67
0

Protesta para Bashkisë së Tiranës ka nisur me hedhjen e tymueseve dhe bomba molotov para godinës.

Opozita dhe përfaqësues të Aleancës për Teatrin prej disa javësh radhazi protestojnë para Bashkisë për dosjen 5D që çoi në pranga disa zyrtarë dhe ish-zyrtarë të institucionit.

Godina është rrethuar nga forca të shumta policore që kanë vendosur edhe një gardh metalik për të mos lejuar tubuesit të afrohen drejt godinës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit