Home Sporti Tuchel: Lukak...

Tuchel: Lukaku futbollist fantastik, shumë duan të luajnë me ne!

13
0

Romelu Lukaku është shumë afër rikthimit te skuadra e Chelsea-t. Klubi anglez ka gati 130 milionë euro për sulmuesin e Interit. Trajneri i “Bluve të Londrës”, Thomas Tuchel foli rreth tij dhe merkatos së Chelsea pas barazimit 2-2 në miqësoren ndaj Tottenham.

“Romelu është një futbollist fantastik, por nuk bën pjesë në skuadrën time. Unë e di që shumë lojtarë kanë dëshirë të vijnë te Chelsea, arrij ta imagjinoj që shumë prej tyre duan të luajnë me ne.

Merkato? Unë bisedoj me agjentët e atyre lojtarëve që mendojmë se do e bëjnë edhe më të fortë ekipin tonë. Nuk është vetëm çështje talenti, por edhe qëndrimi. Por unë kurrë nuk do t’i zbuloj emrat në të cilët po fokusohemi“, deklaroi Lukakut.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit