Home POLITIKE Turi i Berish...

Turi i Berishës, Andi Bushati: PD dobësohet, publiku shqiptar i zhgënjyer nga Basha

445
0

Analisti Andi Bushati, thotë se turi që do të nis lideri historik i PD-së, Sali Berisha pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD-së, do të dobësojë partinë dhe më shumë Lulzim Bashën.

”Partia Demokratike do të dobësohet nëse Sali Berisha i bën kritikë Bashës duke dialoguar me bazën e PD-së, ndërsa Lulzim Basha qëndron në zyrën e tij”, tha në emisionin “Shock”.

Po ashtu Andi Bushati tha se publiku shqiptar është i zhgënjyer nga mënyra sesi u soll kreu i PD-së me ish-kryeminsitrin Berisha. Për të kjo do të dobësojë jo vetëm Bashën, por të gjithë Partinë Demokratike.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit