Home Sporti U bëri zbor d...

U bëri zbor dy yjeve të Manchester City-it, Guardiola zbulon çfarë u tha

157
0

Manchester City e nisi aventurën në Champions League me një fitore 6-3 ndaj Leipzig. Por, pavarësisht goleadës, trajneri u kap nga kamerat duke i bërtitur dy prej yjeve të ekipit, Jack Grealish dhe Riyad Mahrez.

Të dy sulmuesit e krahut ishin nga më të mirët për ekipin, duke shënuar madje edhe gola, por Pep nuk ishte i lumtur me veprimet e tyre pa top.

“U thashë në pushimin e ndeshjes se si duhet të mbronin, por nuk e bënë këtë gjë. E di që ka raste kur është e vështirë të zbatosh detyrat taktike, por një vjedhje topi në një zonë të caktuar të lejon të shkosh në portë me një ose dy pasime”, tha Guardiola pas ndeshjes.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit