Home Sporti UEFA publikon...

UEFA publikon renditjen e 10 klubeve më të mira, udhëheq Bayerni

135
0

UEFA ka publikuar së fundmi renditjen e klubeve më të mira në bazë të koeficientit të 5 viteve të fundit. United u hoq nga Liga e Kampionëve sezonin e kaluar dhe e gjetën veten në Europa League. Ata arritën deri në finale, por ata u mundën nga Villarreal pas penalltive. Nga vendi i 7-të, Djajtë e Kuq tashmë e shohin veten në të 10-tin.

Bayern Munich, i cili ngriti Ligën e Kampionëve vitin e kaluar, ruan vendin e parë, por Real Madridi ka rënë nga i dyti në të gjashtin. Manchester City, i cili u mposht në finalen e sezonit të kaluar në Ligën e Kampionëve, është ngjitur në vendin e dytë, duke lënë pas Liverpoolin.

Kampionët në fuqi, të Chelsea-t zënë vendin e katërt. Paris Saint-Germain është ngjitur një vend në vendin e shtatë, ndërkohë që Juventus ka zbritur në vendin e 8-të.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit