Home Sporti Usain Bolt kë...

Usain Bolt kërkon të sfidojë Kylian Mbappe

63
0

Usain Bolt ka zgjedhur Kylian Mbappe si futbollistin që dëshiron të sfidojë në një garë 100 metra. Bolt, tetë herë fitues i medaljes së artë dhe mbajtës i rekordeve botërore në garën 100 metra, së fundmi u paraqit në çmimin prestigjioz Laureus.

37-vjeçari u pyet se cilin futbollist do të dëshironte të sfidonte në një garë në kulmin e tij. Bolt u tha mediave: “Unë me të vërtetë dua të shoh se sa i shpejtë është Mbappe”.

Kur u pyet nëse Mbappe mund ta mposhtte, Bolt tha: “Jo ai nuk mundet. Por unë do të doja të shihja se sa afër jemi”.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit