Home Rajoni Veriu mbushet...

Veriu mbushet me parulla kundër Kosovës

60
0

Në 4 komunat me shumicë serbe të veriut të Kosovës janë parë mëngjesin e kësaj të diele parulla të shumta me mesazhe kundër Kosovës. “Kur të kthehet ushtria në Kosovë, Brigada e Veriut jeton”, thuhet në to.

“Brigada e Veriut” dhe “Mbrojtja Civile” janë dy organizatë të shpallura terroriste nga qeveria e Kosovës në qershor të vitit 2022.

Për ngjarjen ka reaguar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për Veton Elshani që tha se kanë nisur hetimet për të zbuluar autorët.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit