Home Sporti Vërshëllimat ...

Vërshëllimat e tifozëve gjatë ekzekutimit të himnit të Izraelit, UEFA hap procedurë disiplinore

23
0

Kosova u përball me Izraelin në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024.

Fitorja 1-0 e “Dardanëve” duket se nuk do kalojë pa pasoja, pasi UEFA ka nisur procedurat hetimore në lidhje më vërshëllimat e tifozëve vendas në “Fadil Vokrri” gjatë ekzekutimit të himnit izraelit.

“Organi i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s do të merret me këtë rast në kohën e duhur”, thuhet në deklaratë. Instanca më e lartë e futbollit në Europë do të marrë shpejt vendimin përfundimtar, ku nuk përjashtohet një gjobë e mundshme.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit