Home Sporti Verstappen nu...

Verstappen nuk di të ndalet, fiton Çmimin e Madh të Shangait

56
0

Max Verstappen vijon dominimin në Formula 1. Piloti holandez i Red Bull dominoi Çmimin e Madhe të Shangait në Kinë, duke regjistruar fitoren e katërt këtë sezon.

Edhe pse pati ndërhyrje të makinës së sigurisë, për shkak të disa aksidenteve në pistë, Verstappen nuk e vuri në diskutim fitoren, pasi udhëhoqi nga xhiroja e parë.

Podiumin e plotësi Lando Norris i Mclaren dhe piloti tjetër i Red Bull, Sergio Perez. Vetëm vendi i katër për monegaskun e Ferratit, Charles Leclerc, ndërsa piloti tjetëri i “kokëkuqes”, Carlos Sainz u rendit i pesti. George Russell dhe Leëis Hamilton u renditën repsektivisht në vendin e gjashtë dhe të nëntë.

Mund të jetë një imazh i ‎3 persona dhe ‎teksti që thotë "‎CHINESE من ב TAG TA CEUJER አኢትስንግ Android BRAUCH MELoR Mo Mobil1 bili D-WDALD 中二 CISCO ByB/T T HONDA ORACLE DELL Te DELLTechmlogies honlogies RedBuii ArHblE TAG HETER NORRIS BRAUCE Mobil BYBI HOND 4 VERSTAPPEN ® PEREZ CHARLESL SLECLERC 5 CARLOS CARLOSSAINZ SAINZ FERRARI 6 FERRARI GEORGERUSSELL GEORGE RUSSELL 7 FERNANDO ALONSO MERCEDES 8 OSCARPIASTRI OSCAR PIASTRI ASTON MARTIN 9 LEWIS HAMILTON MCLAREN 10 NICO HULKENBERG MERCEDES HAAS‎"‎‎

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit