Home Sporti Yjet e Real M...

Yjet e Real Madridit sfidojnë teknologjinë në goditjet e dënimit (VIDEO)

97
0

Real Madrid po përdor një teknologjie të re për stërvitjen në goditjet e dënimit. Spanjollët, përdorin një pengesë mekanike që udhëhiqet dhe rregullohet nga një aplikacion.

Detajin e ka zbuluar vetë klubi, i cili ka postuar një video në profilet e tij sociale për të treguar këtë barrierë të veçantë. Një risi teknologjike që me siguri do të pushtojë edhe klube të tjera dhe jo vetëm në Evropë.

Në videon e publikuar nga Blancos, shihet një anëtar i stafit që, përmes një aplikacioni të instaluar në një tabletë, rregullon lartësinë e figurave individuale të barrierës. Kjo do të thotë që lojtarët e Realit mund të përgatiten për ndeshje specifike duke vendosur lartësinë e saktë të kundërshtarëve të tyre.

Për shembull, para një përplasjeje kundër Barcelonës, merengues mund të ushtrohen me goditjet e lira me pengesa që kanë lartësinë e Jules Kounde ose Andreas Christensen.

Barriera përbëhet nga gjashtë manekinë me përmasa reale, por disa prej tyre mund të hiqen në çdo kohë. Luka Modric arriti të mposhtë portierin e Real Madrid me një mur prej pesë robotësh, ndërsa edhe Toni Kroos gjeti me lehtësi rrjetën.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit