Home Euro 2020 Zbulohen form...

Zbulohen formacionet zyrtare të duelit Skoci-Republika Çeke!

4
0

Skocia dhe Republika Çeke do të zbresin pas pak minutash në fushën e lojës në Glasgoë. Skuadra e drejtuar nga Clarce i beson formacionit me vendosjen 3-5-2. Mctominey dhe Robertson, janë dy yjet nga të cilët pritet më shumë të Skocia.

Në krahun tjetër Republika Çeke, i beson sulmin Patrik Schik, i cili do të mbështetet nga Jankto, Darida dhe Masopust. Sfida është e vlefshme për Grupin D, ku bën pjesë edhe Anglia, e cila fitoi minimalisht 1-0 dje ndaj Kroacisë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit