Home POLITIKE Zemërimi i po...

Zemërimi i poetit të njohur Agim Doçi ndaj BE

295
0
Agim Doçi është poet i njohur dhe njeherazi shpërthyes në rrjetet sociale. Pasi BE e drodhi prapë lojën, duke mos hapur konferencën e parë ndërqeveritare, Shqipëri-BE, të premtuar prej sa kohësh, e tashmë gjoja për fajin e zënkave bullgaro-maqedonase, Agim Doçi ka shfryrë dufin me këto vargje:
Heu BE ta rujta Nderin
Moj bespremja e motmotit.
Prap e shpraze ti zeherin
Çka ti them Gjergj Kastriotit?
Negociatat prap si nise
NE në Europë, Ti na degdise.
Veç dy fjal du me ti thanë
Ishe kurvë – je bâ putanë!

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit