Home POLITIKE Zgjedhjet lok...

Zgjedhjet lokale, Aldo Bumçi: PD-ja do të fitojë mbi 30 bashki

210
0

Si do të jetë PD-ja, ose më saktë grupi që do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 14 majit?

Ish-deputeti Aldo Bumçi beson se Partia Demokratike do të fitojë më shumë se 30 bashki. Deklarata vjen si reagim ndaj socialistit Damian Gjiknuri, i cili tha se PS-ja do të sigurojë fitore në mbi 40 bashki.

“Do jemi mbi 30 bashki. Në 2015 fituam 16 bashki të vetëm. Partia e Lirisë nuk ishte në aleancë me ne dhe fitoi 9 bashki, PDIU fitoi 3 bashki. Rreth 10 bashki të tjera janë lënë për dhjetëra dhe qindra vota”, u shpreh ish-ministi gjatë një interviste në “Ora News”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit