Home Bota 11 qytete ku ...

11 qytete ku festat janë magjike

117
0

Festat nuk e kanë askund hijeshinë si në Europë.

Me motin e tij të ftohtë, veçanërisht rajoni i tij verior, është ideal për ata që kërkojnë një vend të përsosur të mrekullive dimërore gjatë kësaj periudhe të vitit. Dëborë dhe drita festash.

Nga Vjena e Austrisë, në Goteborgun e Suedisë, këtu janë qytetet dhe qytetet evropiane që ku Krishtlindjet janë të bukuri si asnjë vend tjetër.

Hallstatt, Austri

Rothenburg ob der Tauber, Gjermani

Rovaniemi, Finland

Valkenburg, Holandë

Tbilisi, Gjeorgji

Gothenburg, Suedi

Viena, Austri

Bruksel, Belgjikë

Rudesheim, Gjermani

Colmar, Francë

Tromsø, Norvegji

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit