Home Bota 12-vjeçarja e...

12-vjeçarja ende nën rrënoja, përgatiti çantën dy ditë para tërmetit. Vëllai: E ndjeu katastrofën

954
0

Vetë tragjedia në Turqi dhe Siri flet vetë, por ka tregime zemërthyese që vijojnë të dalin, ndërsa përpjekjet e shpëtimit vazhdojnë nën rrënojat. Në Kahramanmaraş, Elif Rabia Akat 12 vjeç përgatiti një çantë në rast tërmetesh.

Elif Rabia e cila i regjistroi ato momente me telefon, futi ushqim në çantë për vete dhe për macen e saj të quajtur ”Kaju”, dhe ia dërgoi videon vëllait të saj Enes Melih Akat 21 vjeç. Babai i saj Mehmet, oficer policie dhe nëna e saj Eda Akat mbetën në rrënojat e ndërtesës që u shemb në tërmetin 7.7 ballë që ndodhi 2 ditë pas xhirimit të videos.

”Motra ime më gëzoi me ndjeshmërinë e tij kur xhiroi videon. Dukej sikur e dinte që do të kishte një tërmet me përgatitjet e saj”,-tha vëllai i saj.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit