Home Bota 178 të v*rarë...

178 të v*rarë dhe 589 të plagosur, bilanci i ditës së parë të sulmeve pas armëpushimit

49
0

178 të varë dhe qindra të tjerë të plagosur është bilanci i ditës së parë të sulmeve pas përfundimit të pauzës me Izraelit dhe Hamasit. Shifrat janë bërë të ditura nga Ministria e shëndetësisë në Palestinë, e drejtuar nga Hamasi. “Shumica e të cilëve janë fëmijë dhe gra”,-tha ministria në një deklaratë teksa shtohet se të plagosurit për sot janë 589. BBC raporton se shifrat e publikuara nga Hamasi nuk ka mundur t’i verifikojë në mënyrë të pavarur.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit