Home Bota Doni të shihn...

Doni të shihni Titanikun? 250 mijë euro për një udhëtim nën oqean

137
0

Më shumë se 100 vjet që kur u mbyt Titaniku – dhe një çerek dekade që kur Leo dhe Kate përjetësuan udhëtimin e tij fatkeq në film – anija ka një vend të madh në imagjinatën popullore.

Nëse dëshironi t’i bëni një vizitë anijes së fundosur – dhe keni 250,000 euro – atëherë mund ta bëni këtë.

Kompania e eksplorimit civil me bazë në SHBA, OceanGate po përgatitet për ekspeditën e saj vjetore të Titanic , e cila do të nisë në maj 2023.

Ekspeditat janë pjesë e një studimi shumëvjeçar të Titanikut dhe ekosistemit të tij unik të biodiversitetit, shton OceanGate.

Ndërsa Titaniku është padyshim ekspedita kryesore e kompanisë, ai gjithashtu organizon zhytje të thella në Bahama dhe kanionin misterioz Hudson.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit