Miguel Veloso, goli i “hakmmarrjes” ndaj Shqipërisë

Migel Veloso shënoi në fund të ndeshjes golin e vetëm të takimit ndaj Shqipërisë, 1-0. Portugalia me këtë fitore ngjitet në kuotën e 15  pikëve, Danimarka ka 12 pikë dhe Shqipëria 11 pikë.  Përfundoi me rrjeta të paprekura pjesa e parë e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Portugalisë në “Elbasan Arena”. Edhe minutata e para të pjesës së dytë  nuk sjellin asnjë ndryshim në "Elbasan Arena", por në fund Veloso i dha fitoren ekipit të tij.

Ishte një ndeshje që në fushë foli për Luzitanët, që edhe në pjesën e parë rrezikuan portën e Berishës, por ky i fundit e bëri më së miri detyrën e tij. Ronaldo goditi shtyllën në momentin më të mirë për miqtë.

Kuqezinjtë nuk u shfaqën rrezikshëm ndaj kundërshtarit, përvec një rasti që ishte për gol