Home Bota Armëpushimi I...

Armëpushimi Izrael-Hamas zgjatet me një ditë në minutë të fundit

34
0
Palestinian President Mahmoud Abbas and U.S Secretary of State Antony Blinken hold a meeting at the Muqata, the presidential compound in Ramallah, in the Israeli-occupied West Bank, November 30, 2023. SAUL LOEB/Pool via REUTERS

Armëpushimi Izrael-Hamas u zgjat për të shtatën ditë, vetëm pak minuta para skadimit të tij, duke lejuar një ditë tjetër për lirimin e më shumë pengjeve dhe për ndihma shtesë për të arritur në Gaza.

Kjo konfirmohet teksa Sekretari i Shtetit i SHBA-së Antony Blinken viziton rajonin. Blinken ka pohuar gjithashtu se armëpushimi ka ndihmuar në marrjen e më shumë ndihmave në Gaza dhe tha se armëpushimi po “prodhonte rezultate”, duke shtuar “ne shpresojmë se do të vazhdojë”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit