Home Bota Askush nuk do...

Askush nuk doli për ta mirëpritur. Presidenti gjerman pret gjysmë ore në shkallët e avionit në Katar (VIDEO)

1111
0

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier priti për rreth gjysmë ore në derën e avionit që e çoi në Doha derisa një zyrtar i Katarit erdhi ta mirëpriste.

Tapeti i kuq dhe garda ushtarake e nderit tashmë ishin të përgatitura, por pritja e liderit gjerman nuk kaloi pa u vënë re.

Takimi me Emirin Tamin bin Halmad Al Thani për të diskutuar konfliktin në Lindjen e Mesme u zhvillua më pas rregullisht.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit