Home Bota Bullgaria i d...

Bullgaria i dhuron Maqedonisë 50 mijë vaksina “Pfizer”

56
0

Bullgaria i ka dhuruar Maqedonisë së Veriut vaksina “Pfizer” kundër koronavirusit. Lajmi është bërë me dije nga ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

“Vaksinat janë distribuuar dhe janë gati për përdorim. Një gjest i rëndësishëm i miqësisë dhe solidaritetit”, tha Osmani.

Kuvendi i Bullgarisë më 8 shtator miratoi donacionin për mbi 50 mijë vaksina për Maqedoninë e Veriut.

Ministri i Shëndetësisë së Bullgarisë, Stojço Kacarov sqaroi se doancioni është dashur tv përfundojë në qershor, por për shkak problemeve me procedurat nuk ka qenë e mundur një gjë e tillë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit