Ekonomi | Gazeta Koha Jone

Ekonomi

Home Ekonomi

Inagurohet restoranti më i ri në Shqipëri me emrin “N’KANU”, në Përlat të Mirditës

0
Ndue Dedaj, intelektual mirditor, ka postuar foto nga restoranti më i ri në Shqipëri që ka një emër të veçantë, N'KANU! Ai...

Këmbimi valutor për datën 2 dhjetor. Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro

0
Dollari amerikan është blerë këtë të premte, 2 Dhjetor, me 110.5 lekë dhe është shitur me 112.5 lekë sipas kursit të këmbimit...

Këmbimi valutor 24 dhjetor. Me sa blihen e shiten dollari dhe euro

0
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 107.1 lekë dhe shitet me 108.1 lekë. Ndërkohë euro blihet m...

Rritet paga mesatare, ja sa shkon në Shqipëri

0
Që pas nisjes së luftës ruse në Ukrainë, bota o përballet me çmime të larta të ushqimeve e jo vetëm. Ndaj për të përballuar k...

Ndryshon skema e pensioneve për 2023, ja gjithçka që duhet të dini

0
Sikundër ka ndodhur çdo vit tjetër që prej reformimit të skemës në 2014-n, mosha e daljes në pension për gratë është rritur m...

Shqipëria synon të furnizojë Europën me gaz

0
Shkruar nga radio kryesore gjermane, DW- Lufta në Ukrainë e bëri të qartë emergjencën e pavarësimit të Europës nga gazi ru...

10 mijë euro për çdo shqiptar, sa mund të arrihet objektivi? Flasin ekspertët

0
Kryeministri Edi Rama këto kohë ka treguar se e ardhmja për shqiptarët do të jetë e pasur, ku ka shpallur një tjetër ambicie,...

Rriten pagat në vitin 2023 në Shqipëri, ja kategoritë që përfitojnë, lajm i mirë dhe për pensionistët

0
Viti 2023 duket se do të sjellë rritje të pagave, nisur nga deklartat e bërë nga kryeministri Edi Rama, ministrat e linjës dh...

Këmbimi valutor për ditën e sotmë. Me sa shiten e blihen dollari dhe euro

0
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 102.9 lekë dhe do shitet me 104 lekë. Monedha evropia...