Home Bota Çekia heq kuf...

Çekia heq kufizimet për shqiptarët

7
0

Një tjetër vend i shtohet listës së vendeve që heqin të gjithë kufizimet per udhëtarët shqiptarë.

TIA përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se shqiptarët tashmë janë të lirë që të udhëtojnë drejt Çekisë.

Asnjë nga qytetarët nuk ka nevojë për test dhe për vaksina,  mjafton bileta, pasaporta dhe maska.

Nga sot, hiqen të gjitha kufizimet për qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë në Çeki. As testi, as vaksinat nuk janë të detyrueshme. Mjafton bileta, pasaporta dhe maska. Ju faleminderit për bashkëpunimin”, thuhet në njoftimin e Tirana International Airport.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit