Home Bota Dëshmia e 32-...

Dëshmia e 32-vjeçarit: Do ta dua gjithmonë Caroline

10
0

“Do të doja të kthehesha në kohë dhe të ndryshoja gjithçka. Do të doja të mos shkatërroja jetën tonë, të Caroline, të foshnjës dhe timen”, tha Babis Anagnostopoulos.

I penduar për vrasjen e Caroline 20-vjeç, burri i saj, 32-vjeç i penduar për krimin deklaroi se  “Do të doja të kthehesha pas në kohë dhe të ndryshoja gjithçka. Do të doja të mos i kisha shkatërruar jetën, Caroline, timen dhe foshnjës tonë”.

Kur e pyetën se çfarë do të ndodhë kur fëmija të zbulojë çfarë ka ndodhur ai e shmangu pyetjen duke thënë:”Nuk kam asgjë për t’u përgjigjur.”

I pyetur se pse ai përqafoi nënën e Caroline në shërbimin përkujtimor në Alonissos, piloti 32-vjeçar tha “Unë e bëra atë sepse u pendova. Ndjeva dhimbjen e saj. Unë gjithmonë e kam dashur vjehrrën time dhe gjithmonë do ta dua Caroline,” shkruan protothema. 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit