Home Bota Detaje mbi vr...

Detaje mbi vrasjet në Korfuz/ Viktimat u qëlluan në kokë, të përfshirët në sherr kishin pasur përplasje të ashpra

24
0

Tre të vdekur është bilanci tragjik i ngjarjes që ndodhi paraditen e së dielës në zonën e Dassis, në ishullin e Korfuzit. Vrasja që ndodhi për një arsye të parëndësishme më pas rezultoi në vetëvrasjen e autorit. Autori 67 vjeçar u karakterizua nga fqinjët si nervoz.

Ai kishte  mosmarrëveshje me pronaren e tij 60-vjeçare mbi qiranë, ndërsa kishte mosmarrëveshje edhe më të vogla me burrin 63-vjeçar, të tilla si për disa shtretër lule ose dritën … që kishte vendosur në oborrin në  shtëpinë në vendin ku jetonte fqinji. Grindjet e tyre ishin të vazhdueshme.

Sipas informacioneve më të reja, dy viktimat u qëlluan në kokë. Ndërkohë që autori qëlloi veten në gjoks.  Ai madje u kishte lënë  shënime të afërmve të ndryshëm dhe ata vlerësojnë se ai ishte i vendosur për gjithçka. Në fakt, në ditët e fundit ai ishte i qetë dhe zemërbutë. Ai nuk kishte rekord penal, megjithatë asnjë leje nuk u gjet për pushkën në zotërim të tij.

Sipas informacionit të fundit, autori dhe i vetëvrari po merrnin me qira një apartament në shtëpinë dykatëshe të pronarit në Korfuz, i cili e dëboi atë, gjë që e zemëroi. Autori qëlloi dhe vrau gruan në oborrin e shtëpisë së saj me një armë gjahu të dielën në mëngjes, pas një përleshje të fortë. Në të njëjtin oborr, ai qëlloi dhe vrau burrin që jetonte në katin e parë dhe më pas u mbyll në shtëpinë e tij, duke i dhënë fund jetës me të njëjtën armë.

Gjithçka filloi pak pas orës 11.30 të mëngjesit, kur Drejtoria e Policisë së Korfuzit mori telefonatën e parë për të shtëna nga një autor i panjohur, i cili qëlloi dhe vrau dy persona dhe më pas u vetëvra.

Autori 67-vjeçar vrau dy persona, një burrë 63-vjeçar që kishte jetuar për shumë vite në Francë dhe kishte blerë një shtëpi në Korfuz dhe një grua 60-vjeçare, një banore e përhershme e ishullit. Fillimisht u raportua se ata ishin një çift, por gjatë procesit u bë e ditur se ata ishin pronarë të dy shtëpive, në të cilat jetonin viktima dhe autori.

Sipas burimeve, autori dyshohet se ka pasur mosmarrëveshje pronësore me një nga viktimat (burrin), sipas informacionit për disa shtretër me lule, ndërsa pronari i të dy shtëpive kohët e fundit ka shprehur dëshirën për të dëbuar autorin e krimit. Kështu, 67-vjeçari që ishte fqinji i tyre, vendosi një granatëhedhës dhe qëlloi ftohtë mbi ta, duke rezultuar në humbjen e jetës së dy personave. Pas vrasjes, autori shkoi në shtëpinë e tij, ku kyçi derën dhe më pas i dha fund jetës.

Forcat e forta të policisë që mbërritën në vendin e ngjarjes e  fillimisht gjetën dy të vdekurit jashtë ndërtesës ku po qëndronin të gjithë, përballë hotelit.

Janë gjetur edhe pilula për qetësim pranë komodinave të autorit, gjë që hedh dyshime se mund të kishte probleme psikologjike. Hetimet janë në vrull të plotë për të hedhur dritë mbi të gjitha aspektet e këtij krimi.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit