Home Bota Donald Trump ...

Donald Trump hedh në gjyq ”New York Times” dhe mbesën

208
0

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka ngritur një çështje civile ndaj mbesës së tij dhe gazetës “New York Times”. Çështja e ngritur akuzon Mary Trump dhe për gazetarët, është se për ish-presidentin ata janë përfshirë në një komplot të fshehtë për të siguruar dokumente konfidenciale.

Donald Trump në akuzën e ngritur ndaj gazetarëve Susanne Craig, David Barstow dhe Russell Buettner, pretendon se shkrimi është një “hakmarrje personale” e mbesës.

Si kompensim, ish-presidenti i SHBA ka kërkuar 100 milionë dollarë. Mary Trump thotë se Donald Trump është përfshirë në një skemë evazioni në vitet 1990 si dhe mashtrime që sollën rritjen e pasurisë që ai trashëgoi nga prindërit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit