Home Bota Droni regjist...

Droni regjistron pamje mahnitëse nga shpërthimi i vullkanit në Islandë

24
0

Shpërthimi i vullkanit të Islandës ka sjellë pamje mbresëlënëse për të gjithë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se pamjet e regjistruara nga një dron janë pamje që gjithkush do i dëshironte që ti shikonte.

Vullkani Fagradalasfjall rreth 25 milje larg kryeqytetit të Islandës, ka filluar të shpërthej nga marsi, duke bërë që pas 900 viteve të “zgjohet” vullkani.

Pamjete filmuara nga ajri tregojnë se si llava shpërthente dhe derdhej në masë të madhe. Videoja është realizuar nga YouTuberi, Joey Helms./abcnews.al

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit