Home Bota Elon Musk do ...

Elon Musk do të takohet sot me presidentin izraelit

56
0

Elon Musk pritet të takohet me presidentin izraelit Isaac Herzog të hënën gjatë një vizite në Izrael, sipas zyrës së presidentit.

Gjatë takimit me Musk, pronarin e platformës së mediave sociale X, dikur Twitter, Herzog do të theksojë nevojën për të luftuar antisemitizmin në rritje në internet, tha zyra e presidentit në një deklaratë.

Përfaqësuesit e familjeve të pengjeve të mbajtura nga Hamasi gjithashtu pritet të marrin pjesë në takim, ku ata do të tregojnë “tmerret e sulmit terrorist të Hamasit më 7 tetor dhe dhimbjen dhe pasigurinë e vazhdueshme për ata që mbahen robër”, thuhet në njoftim.

Takimi vjen pasi Musk nxiti reagime të ashpra për miratimin e një postimi antisemitik në X që akuzonte popullin hebre për nxitje të “urrejtjes” kundër njerëzve të bardhë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit