Home Bota Facebook plan...

Facebook plan për të ‘izoluar’ Donald Trump-in, mund t’ia lejojë përdorimin e llogarisë në 2023

9
0

Facebook ka në plan të ‘izolojë’ Donald Trump-in nga përdorimi i llogarive të tij personale.

Mediat e huaja raportojnë se Trump nuk do të lejohet të përdorë llogari në Facebook dhe Instagram deri në janar të 2023.

Në fakt prej 7 janarit të këtij viti Trumpi u izolua nga ana ‘online’ për shkak të thirrjeve të tij që sollën sulmet në Kapiton. 6 person vdiqën më 6 janar pasi Presidenti Trump kishte humbur zgjedhjet.

Edhe në janar të 2023 lejimi do të bëhet vetëm nëse Facebook sigurohet se Trump nuk përbën më kërcënim.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit