Home Bota Fletëpalosjet...

Fletëpalosjet e hedhura në Gaza, banorëve: Evakuoni qytetin ‘menjëherë’!

21
0

IDF ka thënë se avionët e saj luftarakë po godasin objektivat e Hamasit në Gaza, pasi afati për një tjetër zgjatje të armëpushimit kaloi pa u shpallur asnjë marrëveshje. Raketat janë lëshuar gjithashtu nga Gaza.

Banorët në Gazën jugore raportuan se Izraeli po lëshonte fletëpalosje duke i urdhëruar ata të largoheshin nga lindja e Khan Younis.

Aty shkruhet: “Jeni nën urdhër që të evakuoheni menjëherë dhe të shkoni në strehimoret në zonën e Rafah.

“Qyteti i Khan Younis është një zonë e rrezikshme luftarake.

“Ne ju kemi paralajmëruar.

“Forcat e Mbrojtjes së Izraelit”.

 

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit