Home Bota Foshnja 10 mu...

Foshnja 10 muajshe vri*tet së bashku me vëllain dhe nënën e tij

408
0

Një  foshnje 10 muajsh, vëllai i tij katërvjeçar dhe nëna e tij të cilët u rrëmbyen nga Hamasi janë vrarë në sulmet ajrore izraelite, pretendoi krahu i armatosur i Hamasit.

Kfir Bibas u rrëmbye së bashku me vëllain e madh Ariel dhe prindërit e tij Yarden, 34 vjeç dhe Shiri, 32 vjeç, nga Kibbutz Nir Oz pasi Hamasi masakroi deri në 1200 izraelitë më 7 tetor.

Ushtria izraelite i tha Independent se po kontrollonte pretendimin e bërë nga Brigadat Al Qassam. Vjen vetëm një ditë pasi familja e Kfir lëshoi ​​një lutje urgjente për “lirimin e menjëhershëm” të tij mes frikës se ai ishte zhdukur pa ushqimin ose formulën e duhur.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit