Home Bota Foto nga liri...

Foto nga lirimi i pengjeve: “Familjet mirëpresin fëmijët në shtëpi”

16
0

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit kanë publikuar dje imazhe të fëmijëve pengje që ribashkohen me familjet e tyre në Izrael.

Hamasi liroi 11 gra dhe fëmijë pasi i mbajti robër për më shumë se shtatë javë.

Ky ishte shkëmbimi i katërt në bazë të marrëveshjes origjinale katër-ditore të armëpushimit, ku gjithashtu u liruan 33 të burgosur palestinezë në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor në të njëjtën ditë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit