Home Bota Greqia pritet...

Greqia pritet të lehtësojë masat anti-Covid sot, heq maskën dhe orarin policor

2
0

Mediet greke informojnë se, Komiteti i Sëmundjeve Infektive do të vendos sot, lehtësimin e masave anti-Covid.

Maska në ambientet e jashtme, nuk do të jetë më e detyrueshme.

Gjithashtu flitet se do të hiqet dhe orari policor, i cii ndalon qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve në orët e natës.

Do të diskutohet edhe relaksimi i masave që lidhen me hotelierinë dhe turizmin.

Njoftimi zyrtar pritet të njoftohet në orën 18:00.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit