Home Bota Gruaja më e f...

Gruaja më e fuqishme në botë? Revista ”Forbes” shpall…

244
0

Për revistën ”Forbes”, pesidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është  gruaja më e fuqishme në botë dhe ajo shpallet për të dytin vit radhazi.

Politikania gjermane e cila mban postin e Presidentes së KE-së që nga viti 2019, kryesoi listën duke u renditur pas Presidentes së Bankës Qendrore Evropiane Christine Lagarde, Zëvendës Presidentes së SHBA-së Kamala Harris dhe kryeministres italiane Giorgia Meloni, cila u rendit e katërta.

Në vendin e pestë u rendit kantautorja amerikane Taylor Swift. Beyonce është e renditur në vendin e 36-të, ndërsa Rihanna ishte e 76-të. Ish-prezantuesja e talk show-t, tashmë pronare e medias, Oprah Winfrey u klasifikua e 31-ta.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit