Home Bota Historike, nj...

Historike, njeriu më i shpejtë në botë është një…

45
0

Historike në Lojërat Olimpike, aty ku italiani Marcell Jacobs ka triumfuar në 100 metra me një rekord të ri europian.

27-vjeçari i la të gjithë konkurrentët prapa, pasi arriti të realizojë 100 metra me kohën 9 sekonda e 80 të qindtat, duke thyer edhe rekordin e Europës, i cili mbahej nga Francis Obikelu dhe ishte vendosur 17 vjet më parë.

Marcell Jacobs ka lindur në Teksas, por çuditërisht nuk di të flasë anglisht.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit