Home Bota Izraeli kap o...

Izraeli kap objektivin e nisur nga Libani

30
0

“Kupola e Hekurt e Izraelit” ka kapur me sukses një “objektiv ajror” të nisur nga Libani të enjten në mëngjes, konfirmuan Forcat e Mbrojtjes të Izraelit.

Lëshimi aktivizoi sirenat në Izraelin verior dhe tinguj të fortë u dëgjuan nga ana libaneze e kufirit.

Zëdhënës i Forcave të Përkohshme të Kombeve të Bashkuara në Liban, Andrea Tenenti, konfirmoi për CNN se ” lëshimi u zbulua nga Libani drejt Izraelit” mbi rajonin kufitar të Rmeishit.

UNIFIL nuk ishte në gjendje të identifikonte llojin e objektit të nisur nga Libani.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit