Home Bota Kaluan 20 kam...

Kaluan 20 kamionë me ushqime dhe ilaçe drejt Gazës, mbyllet direkt kalimi i Rafahut

47
0

Kalimi i Rafahut u mbyll menjëherë pasi kaluan 20 kamionë me ndihma drejt Gazës, raporton CNN.

Momenti kalimit të kamionëve u transmetua drejtëpërdrejt nga televizioni egjiptian, ndërsa qytarët të shumtë nisën festën.

Ambasada amerikane tha më herët se pikëkalimi kufitar mes Egjiptit dhe Gazës do të hapet këtë mëngjes për të lejuar edhe shtetasit e huaj të largohen nga Gaza.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit