Home Bota Kapet peshku ...

Kapet peshku gjigant në brigjet e Spanjës

850
0

Biologu detar Enrique Ostale nuk u besonte syve kur pa një peshk gjigant të ngatërruar në rrjetat e një varke peshkimi në brigjet e Spanjës. Peshku është një specie e klasifikuar si e pambrojtur dhe që nuk konsumohet në Evropë.

Krijesa mbresëlënëse ishte 3.2 metra e gjatë dhe 2.9 metra e gjerë dhe ishte peshku më i madh i kësaj specie i gjetur ndonjëherë në zonën e Ceutës. Ostale vlerëson se pesha e peshkut “mamuth” duhet të ketë qenë rreth 2 ton.

 

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit