Home Aktualitet Kombëtarja në...

Kombëtarja në Euro 2024, Lulzim Basha: Stuhia kuq e zi rrugës për në Gjermani

15
0

Lulzim Basha ka reaguar pas kualifikimit të kombëtares kuqezi në Kampionatin Europian të Futbollit 2024, pas barazimit 1-1 me Moldavinë. Në një postim në rrjetin social Facebook, Basha shkruan se ”Stuhia kuq e zi është rrugës për në Gjermani”. Në lidhje me kualifikimin e këmbëters në EURO 2024, kanë reaguar dhe politikanët si kryeministri Edi Rama, kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, presidenti Bajram Begaj, si dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit