Home Bota Madrid: Helik...

Madrid: Helikopteri godet makinën pasi rrëzohet në ‘unazën e autostradës’

155
0

Një helikopter është rrëzuar në një unazë autostrade në Madrid, duke goditur një makinë dhe duke lënë tre të plagosur.

Dy persona ishin në aeroplan kur u rrëzua në kryeqytetin spanjoll – njëri mundi të largohej në këmbë ndërsa tjetri duhej të tërhiqej nga rrënojat nga zjarrfikësit.

Të dy u plagosën në përplasje, si dhe drejtuesi i makinës së goditur nga helikopteri, thanë shërbimet e urgjencës.

Një nga të mbijetuarit e aksidentit kishte një lëndim të lehtë në kokë, një tjetër dukej se kishte një femur të thyer, ndërsa i treti pësoi lëndime të lehta, shtoi zëdhënësi.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit