Home Bota Mbi 100,000 v...

Mbi 100,000 viktima nga Covid-19 në Kolumbi, autoritetet paralajmërojnë kaos në spitale

4
0

Kolumbia ka regjistruar 100, 582 viktima nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë Covid.

Ministria e Shëndetësisë paralajmëroi për mungesë të ilaçeve dhe oksigjenit në spitale.

Gjithashtu që nga fillimi i pandemisë janë raportuar mbi 3,9 milion raste me Covid, ndërsa vetëm javën e fundit janë regjistruar rekord të prekurish.

Deri më tani Kolumbia ka administruar mbi 14, 9 vaksina, nga të cilët 4,7 milion qytetarë kanë marrë të dyja dozat kundër Covid.

Ndërkohë autoritetet besojnë se këtë vit do të arrijnë të vaksinojnë rreth 35 milionë qytetarë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit