Home Bota Mbi 11 mijë v...

Mbi 11 mijë viktima nga tërmeti shkatërrimtar në Turqi dhe Siri

173
0

Numri i viktimave nga tërmetet shkatërrimtare në Turqi dhe Siri ka kaluar 11 mijë. Shifrat zyrtare të autoriteteve të të dy vendeve tregojnë se saktësisht deri tani janë konfirmuar 11104 persona që kanë ndërruar jetë.

Në Turqi, numri i viktimave është rritur në mbi 8500, ndërsa 50 mijë të tjerë raportohet të kenë mbetur të plagosur. Në Siri, të paktën 2500 persona kanë vdekur si pasojë e tërmeteve.

Shifrat konfirmohen nga autoritetet zyrtare por edhe nga rebelët që kontrollojnë një pjesë të territorit atje. OBSH ka paralajmëruar se numri i viktimave mund të kalojë 15 mijë njerëz.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit