Home Bota Mbretëria e B...

Mbretëria e Bashkuar përgatitet për “kushte të rrezikshme” të motit

43
0

Alarmi i verdhë për motin, është përhapur në disa pjesë të Mbretërisë së Bashkuar ku u është thënë banorëve të përgatiten për “kushte të rrezikshme” pasi parashikohet bora dhe akulli.

Zyra e Meteorologjisë ka thënë se rrugët dhe hekurudhat ka të ngjarë të preken, me paralajmërimet e lëshuara nga sonte deri në mëngjesin e së enjtes.

Paralajmërimet mbulojnë pjesë të Skocisë dhe Anglisë verilindore.

Parashikuesit paralajmëruan:

-Disa rrugë dhe hekurudha ka të ngjarë të preken me kohë më të gjata udhëtimi me rrugë, autobus dhe shërbime treni.

-Disa lëndime mund të ndodhin nga rrëshqitjet dhe rrëzimet në sipërfaqe të akullta.
-Disa njolla akulli mund të jenë në disa rrugë, trotuare dhe shtigje biçikletash të patrajtuara.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit