Home Bota Mbreti Charle...

Mbreti Charles bën daljen e parë për media pasi diagnostikua me kancer

58
0

Mbreti Charles III bëri paraqitjen e tij të parë që kur u diagnostikua me kancer. Monarku 75-vjeçar zgjodhi që të takohej me kryeministrin britanik, Rishi Sunak, ku përçoi mesazhe dhe falenderime për këdo që i ka qëndruar afër.

“Kam marrë mesazhe dhe letra të mrekullueshme që më pakësuan lotët”, tha ai në një takim kokë më kokë me kryeministrin britanik.

Pallati njoftoi në fillim të këtij muaji se mbreti ishte diagnostikuar me një formë kanceri, pasi i ishte nënshtruar më parë operacionit të prostates, por pa dhënë më shumë detaje.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit