Home Bota Mitsotakis ta...

Mitsotakis takim me Netanyahun: Keni mbështetjen tonë!

27
0

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis takoi presidentin e Izraelit, Benjamin Netanyahu në Tel Aviv paraditen e sotme.

Netanyahu shprehu vlerësimin e tij për solidaritetin e treguar nga qeveria greke dhe populli grek në Izrael ndaj Mitsotakis në takimin që patën mëngjesin e së hënës në Jerusalem, shkruan Protothema.gr. Nga ana tjetër, kryeministri grek nënvizoi të drejtën e Izraelit për vetëmbrojtje sipas ligjit ndërkombëtar. Ai përsëriti nevojën për të mbrojtur civilët, për të liruar izraelitët e mbajtur peng nga Hamasi dhe për të shmangur një krizë humanitare.

“Keni mbështetjen tonë! Ne do vazhdojmë t’ju ndihmojmë dhe shpërejmë që çfarëdo që të ndodhë të mos shkaktojë kosto të mëdha humanitare”, tha Mitsotakis.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit