Home Bota Ndihmat dhe k...

Ndihmat dhe karburantet ‘mbahen në kufi’

28
0

Ndihmat dhe karburantet e destinuara për Gazën janë ndalur në Egjipt në vendkalimin Rafah, sipas burimeve egjiptiane të sigurisë dhe ndihmave.

Dërgesat ishin rritur sipas marrëveshjes së armëpushimit, me kamionët e parë që arritën në veri që nga fillimi i luftës.

Rafah ka qenë e vetmja pikë hyrëse për ndihmat humanitare të destinuara për Gazën, me dërgesat që fillojnë më 21 tetor, dy javë pas fillimit të armiqësive.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit