Home Bota Ndodh në Kinë...

Ndodh në Kinë, punëtorët ndërtojnë një ndërtesë 10-katëshe për vetëm 28 orë (VIDEO)

32
0

Vetëm 28 orë i kanë mjaftuar punëtorëve kinezë për të ndërtuar një ndërtesë 10-katëshe.

Në një video të bërë virale në rrjete sociale, shihet se dhomat dhe ambientet e çdo kati ishin të parapërgatitura në fabrikë, e punëtorëve iu kërkua vetëm sa të bënin lidhjen e ndërtesës.

Godina në fjalë është montuar nga punëtorët, nën mbikëqyrjen e inxhinierëve, vetëm me vida e bulonë.

“Të gjitha pjesët e ndërtimit u transportuan me kamionë dhe u montuan në vend me ndihmën e vinçave e punonjësve, në një procedurë që zgjati 28 orë e 45 minuta. Apartamentet ishin të gatshme me ujë të rrjedhshëm e energji elektrike,” tha zëdhënësi një zëdhënës i kompanisë.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni pamjet e mëposhtme:

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit