Home Bota Njerëzit më t...

Njerëzit më të pasur në botë paguajnë më pak taksa

5
0

Miliarderët kryesorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, paguajnë më pak taksa. Media ”ProPublica”, shkruan se i kanë rënë në dorë disa nga të dhënat e taksave të njerëzve më të pasur në botë përfshirë këtu Jeff Bezos, Elon Musk dhe Warren Buffett.

Sipas këtij website shefi i Amazon, Bezos nuk pagoi taksa në vitin 2007 dhe 2011 ndërsa Elon Musk nuk bëri asnjë pagesë në 2018.

”ProPublica” shprehet se po analizon informacionin e vlefshëm nga të dhënat e Shërbimit të Brendshëm të të Ardhurave mbi taksat e miliarderëve dhe se shumë shpejt do të japin informacione të tjera.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit