Home Aktualitet Parashikimi i...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 26 maj 2024

91
0

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të ngrohta dhe të thata me origjinë jugore. Moti parashikohet të jetë me kthjellësi në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje1. Gjatë orëve të pasdites, pritet të ketë rrebeshe të izoluara shiu, kryesisht në zonën perëndimore, veriperëndimore dhe atë veriore, duke mos përjashtuar mundësinë edhe për ndonjë vetëtimë dhe bubullimë2. Kështu që, merrni parasysh këto informacione për të planifikuar ditën tuaj!

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, këtu janë disa detaje mbi temperaturat dhe motin për sot, 26 maj 2024 në disa qytetet kryesore:

Tiranë:
Temperatura maksimale pritet të arrijë rreth 28°C.
Temperatura minimale pritet të jetë rreth 15°C.
Moti do të jetë kryesisht i kthjellët me disa vranësira të pakta kalimtare.
Durrës:
Temperatura maksimale pritet të arrijë rreth 27°C.
Temperatura minimale pritet të jetë rreth 16°C.
Moti do të jetë kryesisht i kthjellët me disa vranësira të pakta kalimtare.
Shkodër:
Temperatura maksimale pritet të arrijë rreth 29°C.
Temperatura minimale pritet të jetë rreth 14°C.
Moti do të jetë kryesisht i kthjellët me disa vranësira të pakta kalimtare.
Vlorë:
Temperatura maksimale pritet të arrijë rreth 26°C.
Temperatura minimale pritet të jetë rreth 17°C.
Moti do të jetë kryesisht i kthjellët me disa vranësira të pakta kalimtare.
Kujtoj që këto parashikime janë të ndryshueshme dhe mund të ndryshojnë gjatë ditës. Për të pasur një informacion më të freskët, ju rekomandoj të kontrolloni burimet e lajmeve meteorologjike ose të konsultoheni me një shërbim meteorologjik lokal.
Koha Jonë

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit